Kaip padėti vaikui nuotolinio mokymosi metu? (psichologės komentaras)

     Kelios rekomendacijos, padėsiančios mažintį įtampą namuose, šiuo visiems nelengvu metu.

 

Psichologė Milda Karklytė-Palevičienė teigė, kad visų amžiaus grupių vaikams bendravimas yra reikalingas, bet dabartinėje situacijoje reikia prisitaikyti ir nepasiduoti neigiamoms emocijoms. „Nepaisydami visų sunkumų, turėtume į tai pažvelgti kaip į geriausią scenarijų šiai dienai. Pažiūrėkime, ką galime padaryti, kaip tuos sunkumus įveikti. Pažiūrėkime į tai, kaip į pamoką, nes nuo to, kad ką nors kaltinsime, nieko gero nebus“, – sakė specialistė.

Daugiau skaitykite čia...

Tinklaraštis ir mamoms, ir tėveliams. Kad būti tėvais būtų gera! Svarbi kiekviena šeima.

PusėMusės

APIE VAIKUS, SU VAIKAIS IR DĖL VAIKŲ!

  Emocijos yra labai svarbios visų mūsų gyvenime, dėl to apie jas neužtenka kalbėti vieną ar kelis kartus, jų atpažinimo, išgyvenimo ir tinkamo priėmimo turime mokytis ir mokyti savo vaikus visą

 

gyvenimą.

Daugiau apie tai skaitykite čia...

3 patarimai tėvams, padėsiantys apsaugoti vaikus internete

   Pirmąjį vasario antradienį minima Tarptautinė Saugesnio interneto diena. Arnoldas Lukošius , „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, rekomenduoja tris programėlės, kurios padės apsaugoti vaikus nuo netinkamo turinio ir kitų internete slypinčių pavojų, sakoma pranešime spaudai.                                                                                  Daugiau apie tai rasite čia...

Kaip išmokyti vaiką mylėti knygas: praktiški patarimai padės kitaip pažvelgti į skaitymą  

Labai dažnai girdime apie nenuginčyjamą skaitymo svarbą. Ir tai yra visiška tiesa! – teigia vaikų darželių tinklo „Vaikystės Sodas“ mokytoja, Vaiko gerovės komandos narė Kamilė Tilmantaitė. Ji dalinasi patarimais, kaip išmokyti mažylius mylėti knygas.

Daugiau apie tai skaitykite čia

10 filmų, kuriuos verta pažiūrėti su vaikais

  Vaikų psichologė, pediatrė, medicinos mokslų daktarė Linda Džons Rufer (Linda Jones Rufer) sudarė sąrašą filmų, kuriuos rekomenduoja pažiūrėti tėvams kartu su vaikais. Šie filmai padeda geriau suprasti save ir kitus šeimos narius, pažvelgti iš šalies į sunkumus, kuriuos tenka įveikti.

Daugiau apie tai skaitykite čia

Psichologas Evaldas Karmaza: kaip bendrauti su paaugliu

„Čia mama, čia tėtis, o tarp jų - vaikas“, - išrikiavęs tris kėdes į vieną eilę, paskaitą pradėjo Psichodramos ir ekspresyviosios terapijos instituto psichologas Evaldas Karmaza. „O štai čia tas pats vaikas, tik jau paauglys, - vaizdžiai pademonstravo iš tėvų tarpo pastūmęs kėdę į priekį ir atsukęs į tėvus nugara. - Jam reikia privatumo.“

Daugiau apie tai skaitykite čia

Vaikas – ne paltas – antro tokio nenusipirksi... 

20 knygų apie vaikų auginimą ir ugdymą, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį

    Tėvams, užėjus į knygynus, turėtų susisukti galva nuo knygų, skirtų vaikų auginimui ir ugdymui, įvairovės. Kuo viena knyga skiriasi nuo kitos? Kada ir kodėl turėtume pradėti domėtis tokia literatūra? Ar tikrai knygos gali padėti išspręsti tam tikras problemas, susijusias su vaikų auginimu?        Čia pateiktas knygų sąrašas, tikimės, bent iš dalies padės atsakyti į jums rūpimus klausimus ir padės apsispręsti, kurios knygos vertos atsidurti jūsų namų bibliotekoje ir bus tinkamos pagalbininkės auginant vaikus. Sąrašas apima tiek jau klasika tapusias psichologines knygas, tiek šiandien aktualius tekstus, kuriuose rasite žinių apie vaikų priklausomybes nuo medijų, socialinių tinklų, kompiuterinių žaidimų ir pan.

Daugiau apie tai skaitykite čia

Nekaltinkite mokyklos: vaiko rezultatus nulemia tėvų išsilavinimas, knygos, internetas ir atskiras kambarys

    Jei namie turite daugiau kaip 100 knygų, esate įgijęs aukštąjį išsilavinimą, mėgstate skaityti, tai ir jūsų vaikų mokymosi rezultatai bus geresni, rodo tarptautiniai tyrimai. Tarptautinės švietimo vertinimo asociacijos generalinės asamblėjos narė daktarė Rita Dukynaitė interviu DELFI atskleidžia, kaip svarbu vaikams sekti pasakas, dainuoti, žaisti edukacinius žaidimus bei paaiškina, kokia asmeninio kambario ir interneto reikšmė.

Daugiau apie tai skaitykite čia

             Tėvų įtaką vaiko mokslams pamatuos             „Z kartos testas“

    Mokslų metų pradžiai testas tėvams: kokią įtaką darote vaikų motyvacijai ir mokymosi rezultatams? 

Daugiau apie tai skaitykite čia

NAMUOSE VAIKUS UGDANTI MAMA: SU ŠEIMA PRALEISTAS LAIKAS YRA NEĮKAINOJAMAS

Daugiau apie tai skaitykite čia

Apie juoką, knygas, saldainius, arba Kaip paskatinti vaiką skaityti?

  Vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, kurio knyga „Domas ir Tomas: dingusios šluotos byla“ balandžio 2-ąją, Tarptautinę vaikų knygos dieną, gavo geriausios 2016 metų knygos vaikams apdovanojimą, pabėrė linksmų patarimų, kaip atitraukti vaiką nuo ekranų ir sudominti knygomis.

Daugiau apie tai skaitykite čia

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ yra puiki proga apie patyčias pakalbėti ne tik su mokiniais, bet ir su jų tėvais.

Laiškas mokinių tėvams: jūs mokote vaikus tyčiotis

„Tu mokai savo vaikus tyčiotis iš kitų“. Taip kaltinančiai prasideda laiškas, kurį viena Norvegijos mokykla išsiuntė savo mokinių tėvams.

Daugiau apie tai skaitykite čia

Kada vaikai pamėgsta skaityti knygas ?

 

Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

      Mintis, jog literatūra – tai gyvenimo mokykla nėra nauja. Tačiau kad ir kaip šiais laikais skambėtų banaliai, ji yra labai tiksli. Kuo daugiau vaikas skaitys, tuo geriau orientuosis gyvenime ir pažins žmones. Pratindami vaiką prie knygos, padėsime jam tapti kūrybingu žmogumi gyvenime.

Daugiau apie tai skaitykite čia

Vaikai ir knygos: kaip pamilti skaitymą?

    Visi tėvai kiekvieną dieną susiduria su nemažu kiekiu vaikiškų „nenoriu“. Vaikai nenori daug dalykų: valgyti daržovių, plauti rankų, valytis dantų, eiti miegoti laiku, skaityti, susitvarkyti kambarį, žaislus ar pasirūpinti savo augintiniu. Dažnai tokį vaikų elgesį pavadiname kaprizais ir nekreipiame į tai dėmesio, tikėdami, kad „išaugs“.

Daugiau apie tai skaitykite čia

Pasekti pasaką ar įjungti televizorių? Psichologė – apie knygų ir virtualybės poveikį vaikams

    Kai televizorius ar kompiuteris pasiglemžia vaikus į virtualų pasaulį, namuose sumažėja triukšmo, peštynių, mažieji liaujasi slampinėti paskui suaugusius, įkyriai zyzdami, kad nėra ką veikti. O skubantys ir užimti tėvai gali kiek atsikvėpti. Tačiau tėvams sukirba ir kaltės jausmas – ar ne pernelyg įniko atžalos į išmaniuosius įrenginius? Ypač, jei patys atsinešė iš vaikystės prisiminimus, kaip vakarais tėvai sekdavo pasakas ar prieš miegą skaitydavo knygas.

 

       Apie pasakų ir virtualios realybės poveikį vaikams pasakoja Klaipėdos universiteto Psichologijos katedros docentė, psichologė dr. Reda Gedutienė.

Daugiau apie tai skaitykite čia

BIBLIOTEKŲ NAUDA MAŽIESIEMS

     Tikriausiai visiems tėvams žinoma, kad, padėdami savo vaikams pamilti knygų skaitymą, padedame jiems augti ir per knygas pamilti pasaulį. Tiesa, ne visose šeimose patys tėvai mėgsta skaityti ar stengiasi rasti laiko knygoms.

 

Daugiau apie tai skaitykite čia